تبلیغات
وکیل پایه یک دادگستری - طریقه تقسیط مهریه
چهارشنبه 10 شهریور 1389  05:14 ق.ظ

با توجه به عدم اطلاع اکثر مردم در این رابطه تصمیم گرقتم تا مقاله ای در این مورد تهیه و تقدیم نمایم:

در این رابطه میبایست پس از صدور حکم قطعی در رابطه با پرداخت مهریه ( حکم دادگاه بدوی که در فرجه قانونی نسبت به آن اعتراض نشده باشد یا حکم دادگاه تجدید نظر) شخص استشهادیه ای تهیه نماید مبنی بر اینکه توانایی پرداخت کل مهریه را دفعه واحده ( به صورت یکجا) ندارد و نمی تواند آن را به صورت کامل و طی یک مرحله بپردازد ( در مقاله های بعدی نمونه ای از یک استشهادیه را ارائه خواهم کرد که بتوان با تغییرات جزئی در تمام دعاوی مالی از آن استفاده نمود ).

پس از تهیه استشهادیه آن را حد اقل چهار نفر مرد امضاء نمایند در هر صورت هر چند نفر که آن را امضاء کنند چهار نفر از امضاء کنندگان استشهادیه باید در دادگاه حاضر شده و شهادت دهند که زوج مالی چه منقول و چه غیر منقول ندارد که بتواند با فروش آن مهریه را بپردازد ، شهود باید از تمام زندگی زوج خبر داشته باشند و حتی الامکان با وی رفت و آمد خانوادگی داشته باشند.

استشهادیه را به انضمام دادخواست اعسار از پرداخت مهریه به دادگاه بدوی صادر کننده حکم تقدیم کنند ، پس از آن وقتی تعین و در آن وقت معین شهود حضور پیدا کرده و شهادت داده  و دادگاه حکم به اعسار و تقسیط مهریه صادر می نماید.

پس از آن زوج باید مهریه را به صورت قسطی به شکلی که دادگاه تعیین نموده بپردازد و اگر هر کدام از اقساط را نپرداخت زوجه می تواند با اعمال ماده دو وی را جلب نماید.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها